Пружинный блок Боннель(Bonnel). Что это такое?

Ось уже 150 років пружинний блок типу Боннель (Bonnel) є основним елементом, що дозволяє створювати пружинні матраци хорошої якості. Пружинний блок Боннель (Bonnel) являє собою набір 5-ти виткових пружин.

Тип пружини — Біконічні.

Конструктивно пружина виконана таким чином:

-діаметр першого і п’ятого витків (найбільший) пружини рівні між собою;

-діаметр другого і четвертого витків (меншої величини) теж рівні;

-третій (середній) виток має найменший діаметр.

Конічна пружина обрана завдяки можливості сприйняття бічних навантажень і відсутності необхідності виготовлення направляючих пальців. Для виготовлення пружин використовується сталевий дріт виключно високої якості діаметром 1,6 мм; 1,8мм; 2,0мм і 2,2мм. Навивка пружин виконується з можливістю входження (при стисканні) витків меншого діаметру в виток більшого діаметра з мінімальним зазором. Завдяки виключенню торкання витків пружинні матраци на основі пружинного блоку Боннель (Bonnel) практично не видають скрипу.

Для забезпечення необхідної довговічності (витривалості) після навивки пружини піддаються спеціальній термічній обробці. Термічна обробка знімає залишкові напруги і гарантовано забезпечує пружні властивості. Найвища зносостійкість (міцність) пружин — властивість термічно обробленої пружини не руйнуватися і не змінювати своїх характеристик під дією періодичних циклічних навантажень (15 років і більше). Ця властивість пружинних блоків Боннель зберігається протягом усього терміну служби матраца. Скуті одним «ланцюгом» (спіраль діаметром 1,4 мм) і пов’язані однією ціллю — рівномірне сприйняття маси людини, 110кг і більше.

Зв’язок пружин між собою не дозволяє чітко копіювати вигини тіла людини. Однак, пружинний блок Боннель (Bonnel) легко сприймає вага 120кг і навіть 180кг. І в цьому випадку пружинний блок типу Боннель (Bonnel) демонструє свій основний «козир» — властивість прогресивної пружності: в початковий період програми навантаження пружина здається м’якою (приємною і зручною), але в міру збільшення тиску (після стиснення пружин при просіданні) її жорсткість зростає.

При впливі навантаження пружини працюють, як єдиний механізм. Кількість одночасно задіяних пружин, коли людина лягає на матрац Боннель, залежить від місця докладання навантаження і її величини. Шляхом підбору кількості пружин на один квадратний метр (від 80 до 120 шт., А іноді і більше) забезпечується комфортна жорсткість — ось вам і дешеві пружинні матраци.

Відшліфована часом технологія виготовлення (навивки, термообробки, кріплення) пружин і пружинних блоків Боннель дозволяє створювати дешеві пружинні матраци високої якості і конкурентоспроможні на ринку виробів для сну.